Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Facebook
Youtube
-->
~ Wznowienie działalności leczniczej 21.03.2022 ~
~ Najlepsza woda siarczkowa na świecie ~
~ Prywatne Uzdrowisko z 180 letnią tradycją ~
~ Prywatny, ponad 100-letni Park Zdrojowy ~
Willa "Prus"
~ JEDYNA woda siarczkowa PRZEBADANA KLINICZNIE
(udokumentowane działanie lecznicze) ~
~ Zapraszają właściciele M.Cz. Sztuk ~
Uzdrowisko Solec-Zdrój
I tak to się zaczęło...
W 1815r., Główna Dyrekcja Górnicza poszukuje w Solcu złóż soli kuchennej, ku zdziwieniu wszystkich Inżynier Becker odkrywa źródło wody siarczkowej, tak od pokoleń tą samą wodą siarczkową pomagamy osobom z chorobami reumatologicznymi oraz dermatologicznymi.
Niezmiennie od lat z tego samego "Szybu Soleckiego" czerpana jest woda siarczkowa o najlepszych właściwościach leczniczych na świecie mająca idealne parametry 137 mg H2S/1l, które sprawiają, iż nasza woda siarczkowa nie podlega rozcieńczeniu.
Dostarczana bezpośrednio ze źródła do wanien kąpielowych, zachowuje optymalne stężenie i ilości leczniczych pierwiastków.
Więcej informacji w poniższej lekturze:
" Według Instytutu Balneoklimatycznego w Poznaniu dopuszczalne stężenie siarkowodoru w wodzie leczniczej powinno wynosić maksymalnie 150mg H2S/1l"
(E.Konopka, A.Lewkiewicz-Małysa, Uzdatnianie wód siarkowodorowych dla celów lecznictwa uzdrowiskowego, ,,Problemy Uzdrowiskowe" 1984,z.5-8)
Przedstawić dziś chcemy serce Uzdrowiska "Szyb Solecki" - zobaczcie Państwo jak na przestrzeni lat się on zmieniał.
Dziś jego kunszt przyciąga wzrok, wnętrze w którym Kuracjusze mogą poczuć patynę czasu, fotorelacja ukazująca budynki naszego Uzdrowiska wprowadzi Państwa w klimat XIX wieku.
W budynku znajduje się odwiert, dziś można go podziwiać, jest on w całości podświetlony, jesteśmy pewni, że będzie wzbudzał ogromne zainteresowanie odwiedzających Kawiarenkę.
Tak drodzy Państwo! Od dziś będzie to Kawiarenka "Szyb Solecki", każdy Kuracjusz będzie mógł skorzystać po zabiegach w Zakładzie Przyrodoleczniczym z pysznej kawy, ciasta, czy porostu odpoczywając na dużym tarasie który znajduje się w centralnej części Szybu Soleckiego.
Zapraszamy do fotorelacji.
Szyb SoleckiSzyb SoleckiSzyb SoleckiSzyb SoleckiKawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"- wyjście na tarasKawiarnia "Szyb Solecki"Kawiarnia "Szyb Solecki"- wyjście na tarasKawiarnia "Szyb Solecki"- widok z tarasu na park